Help pages are only available in Polish
 
Banery do zamieszczenia na stronie WWW
Zachęcamy do zamieszczania na stronie informacyjnej biblioteki bezpośredniego odnośnika do katalogu za pomocą banera w jednej z niżej dostępnych rozdzielczości (z ramką lub bez).
Poniżej zestaw banerów do wyboru - wystarczy skopiować wybrany kod html i wkleić na swoją stronę.

Banery w rozdzielczości 150x40 px

Banery w rozdzielczości 250x60 px

Banery w rozdzielczości 150x200 px

Banery w rozdzielczości 755x200 px
 

Baza regionalna "Bibliografia Województwa Opolskiego" zawiera opisy bibliograficzne zawartości książek i artykułów z czasopism dotyczących w swej treści Opolszczyzny (jej historii, przyrody, gospodarki, polityki, nauki, oświaty, kultury itd.). Jest tworzona w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Prowadzona jest na bieżąco od 1988 roku.

Baza jest częścią ogólnopolskiego systemu bibliografii regionalnych, które pełnią funkcję uzupełniającą w odniesieniu do narodowych wykazów publikacji. Rejestruje materiały publikowane w prasie ogólnopolskiej, regionalnej i lokalnej, książki i ich fragmenty, mapy itp. Czynnikiem decydującym o doborze jest wartość materiału informacyjnego.

Roczniki "Bibliografii Województwa Opolskiego" za lata 1980-1990 zostały wydane drukiem i są udostępnione w Opolskiej Bibliotece Cyfrowej.


Czytelnicy mogą posługiwać się następującymi kryteriami wyszukiwawczymi: tytuł atykułu, autor, temat, tytuł czasopisma.

Wyniki wyszukiwania można zawęzić używając faset, znajdujących sie z boku listy.

Wyszukane opisy bibliograficzne można pobrać i zapisać w postaci zestawienia alfabetycznego.