257917
Book
In basket
Nowość od: 28.10.2020
Zawiera: Dialog lustra ; W tym mieście nie ma złodziei ; Niewiarygodna i smutna historia niewinnej Erendiry i jej niegodziwej babki.
Jest to najpełniejszy zbiór opowiadań Gabriela Garcii Marqueza sprzed "Dwunastu opowiadań tułaczych". Obejmuje zarówno tomy: "W tym mieście nie ma złodziei" i "Niewiarygodna i smutna historia niewinnej Erendiry i jej niegodziwej babki", jak i tom "Dialog lustra" poszerzony o trzy opowiadania: "Tubal-Kain wykuwa gwiazdę", "Nataniel składa wizytę" i "Mężczyzna przychodzi w deszczu". Można w nich znaleźć zaczątki jego słynnych powieści, pierwowzory przyszłych bohaterów, fragmenty opowiadań stanowiące inne wersje wątków "Złej godziny", "Stu lat samotności" czy "Jesieni patriarchy". Ale to właśnie w opowiadaniach García Márquez najpełniej ukazuje magię Karaibów i cudowny świat własnej, niczym nieskrępowanej wyobraźni.
Media files:
Availability:
Wypożyczalnia Główna
There are copies available to loan: sygn. 360788 (1 egz.)
Biblioteka nieczynna z powodu pandemii
Notes:
Formatted contents note
Dialog lustra ; W tym mieście nie ma złodziei ; Niewiarygodna i smutna historia niewinnej Erendiry i jej niegodziwej babki.
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again

Baza regionalna "Bibliografia Województwa Opolskiego" zawiera opisy bibliograficzne zawartości książek i artykułów z czasopism dotyczących w swej treści Opolszczyzny (jej historii, przyrody, gospodarki, polityki, nauki, oświaty, kultury itd.). Jest tworzona w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Prowadzona jest na bieżąco od 1988 roku.

Baza jest częścią ogólnopolskiego systemu bibliografii regionalnych, które pełnią funkcję uzupełniającą w odniesieniu do narodowych wykazów publikacji. Rejestruje materiały publikowane w prasie ogólnopolskiej, regionalnej i lokalnej, książki i ich fragmenty, mapy itp. Czynnikiem decydującym o doborze jest wartość materiału informacyjnego.

Roczniki "Bibliografii Województwa Opolskiego" za lata 1980-1990 zostały wydane drukiem i są udostępnione w Opolskiej Bibliotece Cyfrowej.


Czytelnicy mogą posługiwać się następującymi kryteriami wyszukiwawczymi: tytuł atykułu, autor, temat, tytuł czasopisma.

Wyniki wyszukiwania można zawęzić używając faset, znajdujących sie z boku listy.

Wyszukane opisy bibliograficzne można pobrać i zapisać w postaci zestawienia alfabetycznego.