279906
Book
In basket
(Engram)
Bibliogr. s. 199-232.
"Muzyka towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów, ale współcześnie stała się właściwie wszechobecna. Nie ma miejsca ani czasu, gdzie nie mogłaby się pojawić. Stanowi element ważnych zdarzeń społecznych i prywatnych, rozlega się w miejscu pracy, dopada nas w trakcie robienia zakupów... W autobusie czy tramwaju wielu pasażerów wsłuchuje się w muzykę dzięki słuchawkom, kierowcy rutynowo włączają radio czy płyty CD. Jak muzyka wpływa na ludzkie funkcjonowanie? Na to pytanie nie ma oczywiście jednej prostej odpowiedzi, niemniej dzięki badaniom naukowym wiadomo coraz więcej o znaczeniu słuchania muzyki dla różnych aspektów życia oraz o znaczeniu kształcenia muzycznego. Niniejsza książka zawiera przegląd informacji na ten temat, z uwzględnieniem nowych wyników badań zarówno pochodzących z literatury światowej, jak i badań prowadzonych w ostatnich latach przez polskich psychologów". (Ze Wstępu)
Media files:
Availability:
Biblioteka Muzyczna
All copies are currently on loan: sygn. M 4213 (1 egz.)
Notes:
Bibliography, etc. note
Bibliogr. s. 199-232.
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again

Baza regionalna "Bibliografia Województwa Opolskiego" zawiera opisy bibliograficzne zawartości książek i artykułów z czasopism dotyczących w swej treści Opolszczyzny (jej historii, przyrody, gospodarki, polityki, nauki, oświaty, kultury itd.). Jest tworzona w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Prowadzona jest na bieżąco od 1988 roku.

Baza jest częścią ogólnopolskiego systemu bibliografii regionalnych, które pełnią funkcję uzupełniającą w odniesieniu do narodowych wykazów publikacji. Rejestruje materiały publikowane w prasie ogólnopolskiej, regionalnej i lokalnej, książki i ich fragmenty, mapy itp. Czynnikiem decydującym o doborze jest wartość materiału informacyjnego.

Roczniki "Bibliografii Województwa Opolskiego" za lata 1980-1990 zostały wydane drukiem i są udostępnione w Opolskiej Bibliotece Cyfrowej.


Czytelnicy mogą posługiwać się następującymi kryteriami wyszukiwawczymi: tytuł atykułu, autor, temat, tytuł czasopisma.

Wyniki wyszukiwania można zawęzić używając faset, znajdujących sie z boku listy.

Wyszukane opisy bibliograficzne można pobrać i zapisać w postaci zestawienia alfabetycznego.