254652
Book
In basket
Tytus, Romek i A'Tomek. Ks. 4 / Henryk Jerzy Chmielewski. - Warszawa : Prószyński Media, cop. 2009. - 56 s. : il. (w tym kolor.) ; 17x24 cm.
Przygotowano do druku na podstawie oryginalnych wydań. Superkolekcja 25 ksiąg przygód Tytusa, Romka i A'Tomka.
Na okł.: Nr 4, indeks 378844.
Tytus żołnierzem. Tytus, Romek i A'Tomek bawią się w wojnę. Ćwiczą musztrę, pokonują tory przeszkód, udzielają pierwszej pomocy rannemu, forsują rzekę, czołgają się przez tunel. Na drugi dzień atakują bazę nieprzyjaciela i wykradają "tajne plany", które okazują się planami zagospodarowania zieleni. A'Tomek wraz z resztą buduje rakietowóz, pojazd bojowy. Za jego pomocą prowadzą wojny podwórkowe z wojskiem Lulasia. Chłopcy pod wpływem kolegów postanawiają zdobyć Odznakę Sprawności Bojowej. Następnie w nagrodę za konkurs plastyczny są zaproszeni na prawdziwe ćwiczenia wojskowe. Zakładają prawdzie żołnierskie mundury, śpią w wojskowych namiotach, uczestniczą w porannej zaprawie i prawdziwych ćwiczeniach bojowych. Po zajęciach wojskowych pomagają w żniwach rolnikowi.
Album oprócz kadrów komiksowych zawiera sześć tablic z uzbrojeniem wojska polskiego, a na końcu książeczki umieszczone są stopnie wojska lądowych i marynarki wraz z ich graficznym przedstawieniem. Na stronie 28 jest malunek chłopców pt. "Wyzwolenie Warszawy", którym wygrali konkurs plastyczny.
Availability:
Wypożyczalnia Główna
There are copies available to loan: sygn. 341225 (1 egz.)
Notes:
General note
Przygotowano do druku na podstawie oryginalnych wydań. Superkolekcja 25 ksiąg przygód Tytusa, Romka i A'Tomka.
Na okł.: Nr 4, indeks 378844.
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again

Baza regionalna "Bibliografia Województwa Opolskiego" zawiera opisy bibliograficzne zawartości książek i artykułów z czasopism dotyczących w swej treści Opolszczyzny (jej historii, przyrody, gospodarki, polityki, nauki, oświaty, kultury itd.). Jest tworzona w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Prowadzona jest na bieżąco od 1988 roku.

Baza jest częścią ogólnopolskiego systemu bibliografii regionalnych, które pełnią funkcję uzupełniającą w odniesieniu do narodowych wykazów publikacji. Rejestruje materiały publikowane w prasie ogólnopolskiej, regionalnej i lokalnej, książki i ich fragmenty, mapy itp. Czynnikiem decydującym o doborze jest wartość materiału informacyjnego.

Roczniki "Bibliografii Województwa Opolskiego" za lata 1980-1990 zostały wydane drukiem i są udostępnione w Opolskiej Bibliotece Cyfrowej.


Czytelnicy mogą posługiwać się następującymi kryteriami wyszukiwawczymi: tytuł atykułu, autor, temat, tytuł czasopisma.

Wyniki wyszukiwania można zawęzić używając faset, znajdujących sie z boku listy.

Wyszukane opisy bibliograficzne można pobrać i zapisać w postaci zestawienia alfabetycznego.