New items
Mein Erzähltheater Kamishibai - Erzählen und Präsentieren in der Grundschule
Harcerstwo to gra! : podręcznik dla zastępowych
Das ist Deutsch! Kompakt 8 : zeszyt ćwiczeń do języka niemieckiego dla klasy ósmej szkoły podstawowej : poziom A1+
Pod osłoną gór : Dzieje Rusi Karpackiej i Karpatorusinów
Bestseller : das Beispiel Charlotte Link ; [dokumentiert die Tagung Bestseller. Das Beispiel Charlotte Link, die vom 13. bis 14. September 2009 an der Bundesakademie für Kulturelle Bildung Wolfenbüttel stattfand]
 
The library cooperates with portal of library e-services »w.bibliotece.pl« - we invite you to visit library profile, to benefit with additional possibilities.

Baza regionalna "Bibliografia Województwa Opolskiego" zawiera opisy bibliograficzne zawartości książek i artykułów z czasopism dotyczących w swej treści Opolszczyzny (jej historii, przyrody, gospodarki, polityki, nauki, oświaty, kultury itd.). Jest tworzona w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Prowadzona jest na bieżąco od 1988 roku.

Baza jest częścią ogólnopolskiego systemu bibliografii regionalnych, które pełnią funkcję uzupełniającą w odniesieniu do narodowych wykazów publikacji. Rejestruje materiały publikowane w prasie ogólnopolskiej, regionalnej i lokalnej, książki i ich fragmenty, mapy itp. Czynnikiem decydującym o doborze jest wartość materiału informacyjnego.

Roczniki "Bibliografii Województwa Opolskiego" za lata 1980-1990 zostały wydane drukiem i są udostępnione w Opolskiej Bibliotece Cyfrowej.


Czytelnicy mogą posługiwać się następującymi kryteriami wyszukiwawczymi: tytuł atykułu, autor, temat, tytuł czasopisma.

Wyniki wyszukiwania można zawęzić używając faset, znajdujących sie z boku listy.

Wyszukane opisy bibliograficzne można pobrać i zapisać w postaci zestawienia alfabetycznego.