274769
Book
In basket
O patrzeniu / John Berger ; przeł. Sławomir Sikora. - Warszawa : Fundacja "Aletheia", 1999. - 271, [1] s. : il. ; 21 cm.
Eseje Johna Bergera skupiają się na sztuce widzenia. Jest to jedna z pierwszych książek próbująca - w naszej intelektualnej kulturze słowa - rehabilitować widzenie, nie pomijać tego, co widzialne. Berger usiłuje na nowo odkryć widzenie i pisze o sztukach plastycznych i fotografii w sposób odmienny niż zwykli to czynić historycy sztuki. Przekracza sposób pisania przyjęty przez historię sztuki.
Availability:
Wypożyczalnia Główna
All copies are currently on loan: sygn. 290954 (1 egz.)
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again

Baza regionalna "Bibliografia Województwa Opolskiego" zawiera opisy bibliograficzne zawartości książek i artykułów z czasopism dotyczących w swej treści Opolszczyzny (jej historii, przyrody, gospodarki, polityki, nauki, oświaty, kultury itd.). Jest tworzona w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Prowadzona jest na bieżąco od 1988 roku.

Baza jest częścią ogólnopolskiego systemu bibliografii regionalnych, które pełnią funkcję uzupełniającą w odniesieniu do narodowych wykazów publikacji. Rejestruje materiały publikowane w prasie ogólnopolskiej, regionalnej i lokalnej, książki i ich fragmenty, mapy itp. Czynnikiem decydującym o doborze jest wartość materiału informacyjnego.

Roczniki "Bibliografii Województwa Opolskiego" za lata 1980-1990 zostały wydane drukiem i są udostępnione w Opolskiej Bibliotece Cyfrowej.


Czytelnicy mogą posługiwać się następującymi kryteriami wyszukiwawczymi: tytuł atykułu, autor, temat, tytuł czasopisma.

Wyniki wyszukiwania można zawęzić używając faset, znajdujących sie z boku listy.

Wyszukane opisy bibliograficzne można pobrać i zapisać w postaci zestawienia alfabetycznego.