269090
Book
In basket
W ciemność / Cormac McCarthy ; przełożył Maciej Świerkocki. - Wydanie pierwsze. - Kraków : Wydawnictwo Literackie, 2011. - 268, [3] strony ; 21 cm.
Mroczna baśń, połączenie westernu i gotyckiej powieści grozy. Niepokojąca literatura, która uwodzi czytelnika swym kunsztem i historią, od której nie sposób się oderwać.
Przełom wieków, gdzieś w zakątkach Appalachów. W zgrzebnej chacie, na skraju lasu żyje rodzeństwo: Rinthy i Holme. Gdy młodziutka Rinthy rodzi dziecko, jej brat zabiera malca do puszczy i pozostawia go tam na pastwę losu, a siostrze mówi, że niemowlę zmarło. Dziewczyna jednak odkrywa prawdę i w tajemnicy przed bratem wyrusza na poszukiwanie swojego synka...
Amerykańskie miasteczka wypełnione postaciami jak z gotyckiego horroru; niebezpieczne, ale i urzekające swym pięknem pustkowia. I trzech nieznajomych, którzy jak mroczne cienie podążają śladem bohaterów.
Availability:
Wypożyczalnia Główna
All copies are currently on loan: sygn. 311429 (1 egz.)
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again

Baza regionalna "Bibliografia Województwa Opolskiego" zawiera opisy bibliograficzne zawartości książek i artykułów z czasopism dotyczących w swej treści Opolszczyzny (jej historii, przyrody, gospodarki, polityki, nauki, oświaty, kultury itd.). Jest tworzona w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Prowadzona jest na bieżąco od 1988 roku.

Baza jest częścią ogólnopolskiego systemu bibliografii regionalnych, które pełnią funkcję uzupełniającą w odniesieniu do narodowych wykazów publikacji. Rejestruje materiały publikowane w prasie ogólnopolskiej, regionalnej i lokalnej, książki i ich fragmenty, mapy itp. Czynnikiem decydującym o doborze jest wartość materiału informacyjnego.

Roczniki "Bibliografii Województwa Opolskiego" za lata 1980-1990 zostały wydane drukiem i są udostępnione w Opolskiej Bibliotece Cyfrowej.


Czytelnicy mogą posługiwać się następującymi kryteriami wyszukiwawczymi: tytuł atykułu, autor, temat, tytuł czasopisma.

Wyniki wyszukiwania można zawęzić używając faset, znajdujących sie z boku listy.

Wyszukane opisy bibliograficzne można pobrać i zapisać w postaci zestawienia alfabetycznego.