273104
Book
In basket
Na okł.: Kolczasssta lektura.
"Nazywam się Jerzy. Mam cztery łapy, masę kolców i jeszcze więcej przyjaciół. Tak, tak, jestem jeżem. Pewnego dnia trafiłem do ludzkiego domu i tutaj zaczęły się moje przygody. Od wścibskiej muchy bolimuchy nieraz dostałem kłujka w nos. Zdarzyło mi się gościć królową szerszeni, a innym znów razem mój kuzyn kret niechcący zniszczył domek pani Skorek. Moich niesamowitych historii wysłuchała pewna pani weterynarz i wspólnie napisaliśmy tę książkę. Mam nadzieję, że się Wam spodoba i nie pokłuje Was - hi, hi! (Moja przyjaciółka mysz jest przekonana, że to będzie bestseller!)."
Swoją historię Jeż Jerzy opowiedział Dorocie Sumińskiej - lekarzowi weterynarii, dziennikarce i autorce programów o zwierzętach, która napisała kilka książek dla dorosłych: "Autobiografia na czterech łapach", "Zwierz w łóżku", "Świat według psa". Tym razem zwraca się do dzieci. W atrakcyjny sposób przekazuje im ogrom szczegółowej wiedzy przyrodniczej oraz uwrażliwia je na potrzeby zwierząt. Zwłaszcza tych najmniejszych.
"Wierzę w jeże" to obowiązkowa lektura dla małych i dużych dzieci, dla miłośników zwierząt i dla tych, którzy lubią niesamowite przygody.
Media files:
Availability:
Wypożyczalnia Główna
There are copies available to loan: sygn. 340002 (1 egz.)
Notes:
General note
Na okł.: Kolczasssta lektura.
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again

Baza regionalna "Bibliografia Województwa Opolskiego" zawiera opisy bibliograficzne zawartości książek i artykułów z czasopism dotyczących w swej treści Opolszczyzny (jej historii, przyrody, gospodarki, polityki, nauki, oświaty, kultury itd.). Jest tworzona w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Prowadzona jest na bieżąco od 1988 roku.

Baza jest częścią ogólnopolskiego systemu bibliografii regionalnych, które pełnią funkcję uzupełniającą w odniesieniu do narodowych wykazów publikacji. Rejestruje materiały publikowane w prasie ogólnopolskiej, regionalnej i lokalnej, książki i ich fragmenty, mapy itp. Czynnikiem decydującym o doborze jest wartość materiału informacyjnego.

Roczniki "Bibliografii Województwa Opolskiego" za lata 1980-1990 zostały wydane drukiem i są udostępnione w Opolskiej Bibliotece Cyfrowej.


Czytelnicy mogą posługiwać się następującymi kryteriami wyszukiwawczymi: tytuł atykułu, autor, temat, tytuł czasopisma.

Wyniki wyszukiwania można zawęzić używając faset, znajdujących sie z boku listy.

Wyszukane opisy bibliograficzne można pobrać i zapisać w postaci zestawienia alfabetycznego.